Win de nieuwe Isbells – 'and the noise settles'
Wat doe je als je een writer's block hebt en je nieuwe album maar niet af geraakt? Je schakelt de hulp in van vrienden natuurlijk. De indiefolkers van Isbells hadden enkele geslaagde jamsessies achter de rug toen frontman en producer Gaëtan Vandewoude in de studio op een creatieve muur botste. Een domper voor de perfectionistische artiest, die besloot om voor de eerste keer ooit de productie aan iemand anders over te dragen. Enter beste vriendin Chantal Acda.
Acda ging met de meest veelbelovende ideeën aan de slag en schakelde muzikanten in waar Vandewoude nog niet mee had samengewerkt, zoals Patricia Vanneste (ex-Balthazar, Sohnarr) en Elko Blijweert (Dead Man Ray, Rudy Trouvé Sextet). Het resultaat, 'and the noise settles' is nog steeds herkenbaar als Isbells, maar bevindt zich in een ander muzikaal hoekje van het folkgenre. Een gloednieuw laagje vernis op de Isbells-sound kortom, met dank aan de toegevoegde piano, strijkers, contrabas, klarinet en altsaxofoon.
Klinkt opener 'Hold you' nog vertrouwd folky door het zachte akoestische gitaarwerk, dan geeft de band op atmosferische liedjes als 'Big, fat and giant' de stilte meer ruimte. En soms durven we zowaar zelfs te spreken van ingetogen jazzy improvisatie. Dat betekent echter niet dat Isbells opeens een uitbundige band geworden is. 'and the noise settles' is een album dat de luisteraar uitnodigt om even stil te staan, om de complexiteit van het leven en de menselijke relaties te kunnen overdenken.
Het is al lang geleden dat Isbells hitjes 'Reunite' en 'Dreamer' uitbracht; ook op dit nieuwe album bespeuren wij geen radiohit. Dat is niet erg. Zoals Vandewoude op 'Side by side' zingt: “Will we go down in style?”
Win
Vraag:
Eind deze week, vrijdag de 24e, begint Isbells aan zijn tournee door Vlaanderen. In welke Vlaamse gemeente heeft dat eerste concert plaats:
- Overijse
- Avelgem XXXXX https://www.isbells.be/live/
- Ardooie
Dlp 26l01